Stavební materiál a interiérové doplňky od českých výrobců

Pozor kluzká podlaha

Na průmyslové podlahy se klade velký důraz. Musejí vydržet mechanické i chemické opotřebení, velké zatížení nebo naopak musejí být bezprašné, antistatické nebo protiskluzové. Právě o protiskluzových vlastnostech se budeme bavit, dají se totiž docílit buďto vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

protiskluzové pásky

Nástup fasádních systémů

Fasáda je většinou první věcí, kterou člověk při pohledu na stavbu vnímá. Fasády domu dodávají nejen jeho charakter, ale pomáhají jej také chránit před nejrůznějšími vnějšími vlivy. Ještě před nedávnem byly hitem omítkové fasády v různých pastelových odstínech. Tyto doby jsou již naštěstí pryč, a do popředí se dostávají fasádní systémy, které kombinují různé designové prvky.

fasádní systémy
Fasádní systémy dodávají budovám moderní vzhled a navíc zvyšují odolnost domu proti mechanickému opotřebení a okolním vlivům. Při výběru těchto systémů je nutno vzít v úvahu, jaký materiál chceme použít, jeho rozměry, cenu, vzhled, životnost a náročnost na údržbu. Materiály jako dřevo, ocel, kámen či hliník jsou vhodné na takzvané bezkontaktní odvětrávané systémy, které jsou charakteristické vynikajícími izolačními vlastnostmi a také výbornou schopností odvádět pryč vlhkost. Montáž těchto systémů není složitá, na stávající zdivo jsou umístěny rošty, na které jsou přimontovány pohledové části fasády.

Nelekněte se množství druhů lakovaných plechů

Bez lakovaných plechů by se žádný klempíř ve svém řemesle neobešel. Jejich variace je velmi rozsáhlá a každý případ si žádá vlastní rozměry. Firma Frigomont nabízí tloušťky od 3 mm do až 8000 mm. Lakovaný plech nabízí standardně v pěti barevných variacích od bílé k modré, nicméně požadavky na jakékoliv jiné barvy je možné objednat na poptávku.

Všeobecné funkce střešních světlíků

V zásadě rozlišujeme 2 druhy světlíků - průmyslové světlíky a bodové světlíky. 

  • Průmyslové světlíky - Bezpečnostní pravidla jsou neúprosné a proto je dbán důraz na protipožární ochranu. Jednou složkou bezpečnostní ochrany jsou průmyslové střešní světlíky. Ty by měly být ovládány elektronicky se zabezpečovacím systémem pro odvod tepla a kouře. Jinak může dojít k velké nepříjemnost. Každá výrobní hala je každým dnem vystavována riziku vzniku požáru. Střešní světlíky do průmyslových areálů pomáhají odtáhnout dým ven.
  • Bodové světlíky - to je invdividuální řešení pro rodinné domy. (Bodové) střešní světlíky se používají především na ploché či mírně skloněné střechy, na které jsou poté odborně instalovány. Instalace kopulí probíhá převážně na otvor ve střeše nebo na otvor ve střeše, který je navíc opatřen podezdívkou. Kopulové (bodové) střešní světlíky mohou být použity na všech typech staveb, kde toužíte mít více světla.

Hydroizolace Zlín

Izolovat či neizolovat? To je to, oč tu běží. Typů izolace je mnoho, nejtypičtější je izolace tepelná a hydroizolace. Fakty nelze zvrátit - tato investice stojí peníze, ale zároveň je v dlouhodobém hledisku šetří. I z tohoto důvodu by se izolace měly provádět kvalitě a s rozmyslem, rozhodně ne pod náporem časové tísně či tak, že vám firma řekne, že na to nemá čas, ale "po večerech to nějak doděláme".

Vnitřní omítání má svá pravidla

Vnitřní omítky se od těch venkovních liší. Hlavním rozdílem je, že se jedná většinově o několik vrstev materiálu a přímo na zdivo se pak nanáší postřik. Není zvláštností, že se tento postřik nanáší nerovnoměrně. Možná jste už slyšeli pojem špric, kterým se tento postup lidově označuje.

Poté se nanáší vrstva jádrové vnitřní omítky, její hlavním cílem je vyrovnat stěny do hladka. Poslední, vrchní vrstvou omítky je štuk. Je to podklad, který zajistí, že se barva v pořádku přichytí. Jen v koupelnách se poslední vrstva vnitřní omítky nenanáší, jelikož bývají obloženy kachličkami, takže štukování není potřeba. Stejně tak v prostorech jako sklepy, se často řeší omítnutí jen jednou vrstvou.

Střešní vazníky

Střešní vazníky se vyrábějí ze dřeva nebo z oceli. Dřevěné se hodí spíše na jednopodlahové objekty, ať už otevřené nebo uzavřené. Občas bývá problém s vlhkostí, ovšem pokud tento problém dobře ošetříte, oceníte hlavně jeho lehkost a jednoduchou zpracovatelnost. Ocelové vazníky se hodí na obrovské budovy atypických tvarů, které unesou i mohutné konstrukce. Vazníky se používají nejen na rodinné domy, půdní vestavby nebo průmyslové haly. Můžete se s nimi setkat i například u mostů a supermarketových objektů.
Podle tvarů je také můžeme rozdělit do několika kategorií: pultové, sedlové, obloukové, girlandové nebo s rovnoběžnými pásy. Pokud se o vazníky a výběr zajímáte, navštivte strechy92.cz